H ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΣΤΑ 10Α ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΣΤΙΣ 3 – 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Η νέα χρονιά βρήκε τους αθλητές και τις αθλήτριες της Κολυμβητικής Ένωσης Κοζάνης (Κ.Ε.Κ.) στους αγώνες των «10ων Νικητηρίων» που διοργανώθηκαν την Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή 3 – 4 και 5 Ιανουαρίου στο κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας στον  Βόλο.

Στους αγώνες συμμετείχαν πάνω από 700 αθλητές – αθλήτριες και 30 σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα.

Η Κολυμβητική Ένωση Κοζάνης συμμετείχε με 10 αθλητές – αθλήτριες όλων των προαγωνιστικών κατηγοριών (9 έως 12 ετών) και 13 αθλητές – αθλήτριες όλων των αγωνιστικών κατηγοριών.

Οι αθλητές- τριες  της Κ.Ε.Κ. πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση βελτίωσαν τους χρόνους τους και κατέκτησαν αρκετά μετάλλια.

Στις προαγωνιστικές κατηγορίες κέρδισαν 10 μετάλλια (4χρυσά, 4αργυρά, 2χάλκινα).

Στις αγωνιστικές κατηγορίες κέρδισαν 26 μετάλλια (12χρυσά, 10αργυρά, 4χάλκινα).

Η Νέα Χρονιά ξεκίνησε, ευχόμαστε στους αθλητές και τις αθλήτριες, το προπονητικό τιμ, τους γονείς, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.

1η θέση κατέλαβαν οι εξής αθλητές – αθλήτριες:

Αγωνιστική

Α. Ζάμπρου (50μ Πεταλούδα, 200μ Πρόσθιο, 100μ Πεταλούδα, 100μ Πρόσθιο)

Π. Αφεντουλίδου (50μ Ύπτιο, 100μ Ύπτιο)

Ι. Καρακλάνη (50μ Ελεύθερο)

Ι. Μπαντής (100μ. Ελεύθερο)

Γ. Πέκος (50μ Ύπτιο)

Ζ. Κεντεποζίδου (200μ Ύπτιο)

Γ. Παράσογλου (200μ Ύπτιο)

Φ. Χατζηγεωργίαδης(50μ Πεταλούδα)

Προαγωνιστική

Σ. Καραγιαννάκη (50μ Πρόσθιο)

Κ. Τασιόπουλος(50μ Πρόσθιο και 200μ Μικτή)

Υ. Ζάμπρου (50μ Ύπτιο)

 

2η θέση κατέλαβαν οι εξής αθλητές – αθλήτριες:

Αγωνιστική

Π. Αφεντουλίδου (200μ Ύπτιο)

Ι. Καρακλάνη (100μ Ελεύθερο, 200μ Ελεύθερο)

Ι. Μπαντής (50μ Ελεύθερο)

Γ. Πέκος (200μ Ύπτιο, 200μ Μικτή, 100μ Ύπτιο)

Ζ. Κεντεποζίδου (100μ Ύπτιο)

Φ. Χατζηγεωργίαδης(100μ Πεταλούδα)

Α. Στιούκη (50μ Ύπτιο)

Προαγωνιστική

Σ. Καραγιαννάκη (200μ Ύπτιο)

Υ. Ζάμπρου (50μ Πρόσθιο)

Ε. Στιούκη (50μ Ελεύθερο)

Κ. Τασιόπουλος(100μ Πρόσθιο)

 

3η θέση κατέλαβαν οι εξής αθλητές – αθλήτριες:

Αγωνιστική

Ζ. Κεντεποζίδου (50μ Πεταλούδα, 100μ Πεταλούδα)

Β. Καραγιαννάκης (400μ Ελεύθερο, 400μ Μικτή)

Προαγωνιστική

Σ. Καραγιαννάκη (200μ Πρόσθιο)

Ε. Στιούκη (50μ Ύπτιο)

 Οι αθλητές και αθλήτριες που πήραν μέρος στους αγώνες είναι:

 Φωτεινή Γουλιού, Υβόννη Ζάμπρου, Ανθή Καζάνα, Σοφία Καραγιαννάκη, Αθανασία Παυλίδου, Ευαγγελία Στιούκη, Κωνσταντίνος Τασιόπουλος, Δημήτριος Τάτσινας, Γεώργιος Χλιαράς, Εμμανουήλ Χατζηγεωργιάδης.

Άννα Ζάμπρου, Ιωάννης Μπαντής, Ιφιγένεια Καρακλάνη, Ραφαηλία Δεμερτζίδου, Γεώργιος Πέκος, Βασίλης Καραγιαννάκης, Γιώργος Καζάνας, Φώτης Χατζηγεωργιάδης, Γιώργος Παράσογλου, Άγγελος Καραβόλτσος, Παρασκευή Αφεντουλίδου, Ζωή Κεντεποζίδου, Αλεξάνδρα Στιούκη.

 

Για το Δ.Σ. της Κ.Ε.Κ.